Dětská narozeninová párty

Pozvánky

Každá správná dětská oslava začíná pozvánkou. Na ni uveďte termín, místo konání a nezapomeňte naznačit, co se bude na párty dít. Navnadíte tak děti a vzbudíte jejich zvědavost. Určitě na sebe přidejte kontakt pro rodiče pozvaných.

Elektronická pozvánka

Pokud pořádáte oslavu pro starší děti, bude možná nejideálnější poslat pozvánku elektronickou. Na internetu najdete řadu šablon, do které vypíšete potřebné údaje. Ideální je poslat pozvánku v kopii i na rodiče.

Tištěná pozvánka

Má své kouzlo. Zapojte své dítko do výroby takové pozvánky. Ať udělá pozvánky pro své hosty samo a dozdobí je vlastními obrázky.

Pozvánku vytiskněte a přidejte na ni nějakou jednoduchou dětskou hru. Například omalovánku nebo jednoduchou křížovku. V tajence pak může být ukryto téma vaší párty. Například „Piráti“.


Vymyslete si téma.

Možná nejdůležitější bod celé párty. Nezapomeňte na to, že téma párty by se měla prolínat od pozvánky přes občerstvení až po výzdobu. Vše dohromady musí tvořit jeden celek, který zanechá v dětech nezapomenutelný zážitek.

Příklady témat:

Pirátská párty – Již v pozvánce naznačte, jakým tématem bude celá oslava probíhat. Pozvánku vyzdobte pirátskými symboly. Kupte třeba barvy na obličej, vaše děti pak celou oslavu můžou začít tím, že se pomalují jako piráti :-) Dominantou celé výzdoby může být pirátská vlajka. Každý si z oslavy může odnést drobný pirátský dárek, například „slepeckou“ pirátskou pásku přes oko...

Pohádková párty – Inspirujte se pohádkovými postavičkami, připravte celý prostor ve stylu pohádkové země. Na vstupní dveře dejte nápis „Brána do pohádkové říše“. Vytiskněte si různé pohádkové postavičky od legendárního Cipíska až po Krtečka a vylepte je v místnosti...

Šmoulí párty – Vše laďte do modra. Na každou pozvánku přidejte jednoho Šmoulu. Kupte modré balónky a vyzdobte jimi místnost, kde se bude párty odehrávat. Připravte modrý Šmoulí dort... Vytiskněte si Šmoulí omalovánky, nebo Šmoulí pexeso, které děti mohou na oslavě hrát...


Program

Využijte možností společenských her, které děti spolehlivě zabaví. Nabídka stolních her je opravdu nepřeberná, od dětských „Aktivit“, až po „Osadníky z Katanu Junior“. Dbejte na to, aby hra nebyla moc složitá a všichni ji znali. Vyhnete se tak složitému vysvětlování pravidel. Uspořádejte například turnaj v hrách, kdy si vítěz odnese drobný dárek – například pytlík bonbónů.
Další možností je nechat děti něco vyrábět. Nejen že je to zabaví, ale také si odnesou svůj výrobek domů. Kupte například dlouhé balónky a nechte z nich děti vymodelovat zvířátko. V podzimních měsících mohou vyrábět postavičky z kaštanů, na jaře tvořit kytičky z modelíny...
Fantazii se meze nekladou...

Připravte si dopředu seznam všech věcí, které na párty budete potřebovat. Od pozvánek přes výzdobu až po drobný dárek, který si každé dítě odnese s sebou. Snažte se vše držet ve zvoleném tématu.

Pozvánky – buď tištěné nebo elektronické
Výzdoba – balónky, konfety, barevné brčka do koktejlů...
Program – hry, dárky pro vítěze…